Polster – Hochschwab (Rakousko)

Naše další výprava do Alp začala v soutěsce Wasserlochklamm na řece Salze. Vstupné stojí 6,50 euro pro dospělého (léto 2018), psi jsou zadarmo. Protože je skoro celá cesta po lávkách a po dřevěných schodech, doporučuji zvážit pohybové možnosti vašeho psíka. My jsme Ginny nechali v autě a šel s námi jen Fawík. Po cestě nahoru máte možnost kochat se několika velkými vodopády, hučící řekou a výhledy zpátky do soutěsky. Několikrát také obdržíte pěknou sprchu, takže při chladnějším počasí doporučuji pláštěnky nebo aspoň oblečení na převlečení v autě. Zvlášť pokud máte v plánu se u vodopádů fotit a pobývat tam delší dobu.

Zpátky se můžete vrátit buď stejnou cestou kolem vodopádů dolů, nebo jako my obejít okruh, avšak kromě jednoho místa s výhledy nebyla tato trasa zpět příliš zajímavá. Doporučila bych vrátit se zpět opět kolem vodopádů.

Vodopády jsou zde opravdu obrovské a krásné. Soutěska určitě stojí za návštěvu.

 

 

Od vodopádů jsme zamířili k jezeru Leopoldsteiner See.

Nad ním se tyčí skalnatá hora Hochblasser, lákadlo pro řadu horolezců. My jsme jezero obešli kolem dokola a večer si na liduprázdné pláži udělali piknik. Na vrchním parkovišti nad jezerem jsme pak přespali do druhého dne spolu se skupinou horolezců a dalších turistů. U spodního parkoviště je také čistá toaleta, a i zde navzdory cedulím přespávala řada lidí. V jezeru je zákaz koupání psů.

 

Ráno jsme vyrazili do horského sedla Präbichl, kde jsme zaparkovali na parkovišti pod lanovkou na horu Polster. Lesem jsme začali stoupat nahoru po dobře značené stezce.

Nad lesem se už otevírají výhledy na vedlejší pohoří a před námi byl vidět vrchol hory Polster s vysílačem. Následovalo prudké stoupání, naštěstí technicky ne příliš náročné, na jehož konci nás čekaly výhledy na druhou stranu.

Po zdolání vrcholu hory Polster už jen zvolna klesáte zpátky do údolí. Terén je většinou příjemný, travnatý, hlíněný, jen občas kamenitý. Po cestě zpátky také narazíte na horský potok.

Trasa zde: https://mapy.cz/s/2PAvb

Nedaleko je také velmi známé jezero Grüner See, u kterého jsme na chvíli též zastavili. Jezero je však lákadlo pro turisty ze všech koutů světa, takže i když bylo krásné, zbytečně jsme se u něj nezdržovali. Parkoviště pod jezerem je placené, kolem jezera jsou vyšlapané stezky. V jezeru se nesmí koupat.

 

Share: