Pentland Hills (Skotsko)

Kopcovitá krajina jihozápadně od Edinburghu ve Skotsku nabízí skvělé místo na vycházky i vícedenní pochody. Z centra Edinburghu se sem dostanete pohodlně autobusem, psi jezdí v autobuse zadarmo a dokonce ani nemusí mít náhubek. Jako výchozí bod doporučuji autobusovou zastávku Hillend. Druhou možností je z druhé strany vesnička Balerno, kam taktéž zajíždí hromadná doprava, nicméně je nutné počítat s tím, že od zastávky půjdete ještě celkem dlouhou štreku po silnici, než se dostanete do kopců.

Pentland Hills jsou krásné ze všech stran, cestičky jsou pohodlné a jedinými překážkami jsou občasné ohrady pro ovce, krávy nebo koně. A samozřejmě ovce na cestách. PS pokud uvidíte ovci, která leží na zemi s vyvrácenou hlavou a nehýbe se, neděste se, není mrtvá, jen spí.

Psi by měli být zejména v období mláďat na vodítku.

Konkrétní trasy neuvádím, cestiček je v kopcích mnoho, stačí si vybrat nebo se jen bezcílně procházet. Celkem dobře jsou zmapované v českých mapy.cz, takže doporučuju si stáhnout offline verzi. Ve vodních nádržích se místní též za dobrého počasí koupou. Velmi krásný je také vodopád a údolí pod Hare Hill.

Nejlepší je vyrazit ve všední den, kdy jsou kopce prakticky prázdné. O víkendech už jsou zaplněnější, ale stačí si vybrat opuštěnější cestu a máte je celé pro sebe.

 

Share: