Výstup na Hämmerkogel – Nízké Taury, Štýrsko, Rakousko

Nízké Taury, konkrétně jejich východní část Seckauské Taury, je turisty málo navštěvovaná oblast rakouských Alp. Během pochodu jsme potkali jen pár turistů.

Inspiraci na tento výlet jsme našli na našich oblíbených stránkách natreku.cz, výlet jsme si však trochu zkrátili – kvůli silnému větru jsme raději vynechali výstup úzkou cestičkou na Seckauer Zinken a spokojili se s horou Hämmerkogel (2253 m n. m.).

Mapu treku, tak jak jsme ji plánovali jít, najdete na stránkách natreku.cz, my jsme bohužel v poslední části, kde se sešlo z cesty, lehce zabloudili, takže jsme si dali velmi nepříjemný sestup dolů, rozhodně žádnou pohodu po travnatém povrchu, jako je tam popisováno. Příště bych raději šla dál po značené cestě, navíc v dálce se rýsoval moc pěkný horský kostelík a mrzelo mě, že jsme k němu nedošli. Jinak se ale jedná o pohodový trek, se psy v kondici dobře zvládnutelný. Cesta je místy dost kamenitá, občas musíte přeskakovat potok, takže dobré boty a hůlky s sebou.

Poznámky:

  • K parkovišti k chatě Untere Bodenhütte vede štěrková cesta, s nízkým podvozkem jsme měli trochu problém, ale dalo se to.
  • Cesta nahoru vede kolem potoka, na jaře při tání to tam asi bude dost divoké.
  • Určitě si s sebou vezměte něco na uši a větrovku, nahoře fouká dost a dost často, co jsem vyčetla i z jiných stránek. I rukavice by se snesly (v červenci).

Share: