Okruh v Lavanttalských Alpách (Rakousko)

Okružní výšlap v Lavanttálských Alpách začíná na parkovišti u chaty Winterleiten Hütte u malého jezera Kleiner Winterleitensee. K chatě se dá bezplatně dojet autem, ušetříte si tím dost výškových metrů.

Na tuto hřebenovku jsem narazila na stránkách horama.cz a následně jsem stejný trek našla i na webu natreku.cz. Vždy se snažím najít co nejvíc informací o trase, abychom pak se psem nezůstali překvapeně stát někde před ferratou apod. Tým mapy.cz sice letos přidal rozšíření značení alpských cest (plná cesta = turistická, čárkovaná = alpský terén, tečkovaná = s možností lezeckých částí), ovšem ne všechny trasy jsou na mapách barevně značené, jako tomu bylo i tady. Naštěstí až na pár kamenitých částí (se kterými si ale pes bez potíží poradil) byla cesta jednoduchá.

Od chaty jsme se nejdříve vydali na vrchol Kreiskogel (2306 m n. m.). Převýšení bylo značné, ale výhledy do okolí to vynahrazovaly. Ač na mapě cesta značená není, reálně tam značky jsou, nemůžete se tak ztratit. Doporučuji zvolit tento směr i přes velké stoupání, protože klesat takovou dálku dolů vaše kolena nechtějí. Sestup na cestě zpátky je sice taky na některých místech prudký, ale osobně mi přišel snesitelnější. Z Kreiskogelu pak už jdete jen hřebenovou stezkou kolem meteostanice až k chatě Zirbitzkogel Schutzhaus. Pak se kousek musíte vrátit a postupně sestoupíte zpátky do nádherného údolí.

Poznámky:

  • Naše trasa vedla přibližně tudy: https://en.mapy.cz/s/3vcdS
  • Před výstupem jsme spali ve stanu na parkovišti pod chatou, legálně můžete přespat v chatě u jezera.

 

Share: