Jeseníky

Říjnový víkend jsme strávili v překrásně zbarvených podzimních Jeseníkách.

Skřítek – Ztracené kameny – Jelení studánka – Alfrédka

První den jsme zaparkovali u Motorestu Skřítek a vydali se na hřebeny Jeseníků. Přes Ztracené kameny jsme došli až pod Břidličnou horu a k Jelení studánce. Zpátky k autu jsme pak pochodovali po žluté přes Afrédku a Mravenčí sedlo (můžete zkusit taky zelenou značku přes Medvědí skály). Cestu si můžete taky prodloužit dál po hřebeni, my jsme však neměli tolik času.

Mapa: https://mapy.cz/s/nebubomune

Ubytování jsme měli přes booking zamluvené v perfektní Chatě u Cecila v Loučné pod Desnou. Toto ubytování můžeme určitě doporučit.

Červenohorské sedlo – Vřesová studánka – Keprník – Vozka – Kamenné okno

Druhý den jsme brzy ráno vyrazili z parkoviště z Červenohorského sedla směr Červená hora. Výstupem nás provázela hustá mlha, která se naštěstí během dopoledne rozpadla. Na vrcholcích však velmi silně foukalo, takže jako vždy doporučuji nepodcenit horské nevyzpytatelné počasí. Na Keprníku i na skálách Vozka nás čekal úchvatný panoramatický výhled po okolních horách včetně Pradědu.

Po cestě jsme potkali pár dřevěných chodníčků, hodně bahna a stráně obalené borůvčím a vřesy. Hlavně to bahno se Fawíkovi líbilo :), takže Jeseníky doporučuje 4 z 4 tlapek.

Mapa: https://mapy.cz/s/bedohozora

Share: