Chorvatsko u moře

Po návštěvě Plitvických jezer (viz článek) jsme se vydali trochu se ohřát k moři.

Monty’s Dog Beach  (Crikvenica)

Nejdříve jsme vyrazili do města Crikvenica, kde se téměř v centru nachází Montyho psí pláž. Zádrhel nastal u parkovacího automatu, který bere pouze mince. Nicméně se nám podařilo rozměnit a mohli jsme vyrazit na druhou stranu přístavu (pár minutek) na prostor vyhrazený pro psy.

Můžete si za poplatek pronajmout lehátko nebo tyto paravany.

Pláž je oblázková, ale samotný přístup k vodě je celkem malý. Pokud máte psa, který miluje společnost jiných psů, tak si to tam jistě užijete. My zas až tak přátelské psy nemáme :D, navíc tam byly hodně velké vlny, takže jsme po pár hodinách zamířili dál na sever Chorvatska.


Kamenjak

Za mě top destinace, kam jet se psy k moři. Mys na samém okraji Istrie, který je vlastně přírodní rezervací s mnoha různými plážemi. Psi mají vstup povolen, za vjezd autem zaplatíte poplatek, nebo můžete jít pěšky. Je to trochu divočina, místy ježci, skály a útesy. V lese si můžete udělat piknik, zavěsit hamaku, nebo jako my procházkou vystřídat pláží několik. Škoda, že jsme neměli víc času, rozhodně si to tam zaslouží pořádně prozkoumat.

Na straně k vnitrozemí je přístup do moře lepší, ale i na západním pobřeží najdete oblázkové pláže (ale taky velké útesy).


Rovinj

Poslední den jsme strávili v městě Rovinj. Prošli jsme si prázdné centrum a zamířili na pláže „Uvala Lone“. Jsou tam také vyhrazena místa pro psy. Ti naši ale už byli dost unavení, a tak jsme vyrazili k domovu.


 

Share: